ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2997003
*
nr 299 7003
Spegel
Empirstil, H77
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 februari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 20:44:43
1
600 kr
2/2 13:04:36
2
650 kr
2/2 15:35:31
3
1.000 kr
2/2 15:37:32
2
750 kr
2/2 15:38:10
2
800 kr
2/2 15:46:20
4
900 kr
2/2 15:49:17
4
950 kr
2/2 15:51:15
4
1.000 kr
2/2 15:52:13
4
1.100 kr
2/2 17:49:25
3
1.200 kr
8/2 20:00:30
5
1.300 kr
9/2 14:22:25
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empirstil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59
*
Spegel
nr 299 7003
Spegel
Empirstil, H77
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 februari 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/1 20:44:43 | 1 | 600 kr |
2/2 13:04:36 | 2 | 650 kr |
2/2 15:35:31 | 3 | 1.000 kr |
2/2 15:37:32 | 2 | 750 kr |
2/2 15:38:10 | 2 | 800 kr |
2/2 15:46:20 | 4 | 900 kr |
2/2 15:49:17 | 4 | 950 kr |
2/2 15:51:15 | 4 | 1.000 kr |
2/2 15:52:13 | 4 | 1.100 kr |
2/2 17:49:25 | 3 | 1.200 kr |
8/2 20:00:30 | 5 | 1.300 kr |
9/2 14:22:25 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empirstil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59